بیانات مقام معظم رهبری

بیانات دیدار قهرمانان و ورزشکاران مسابقات آسیایی و پارا آسیایی

بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللى وحدت اسلامى‌

بیانات در دیدار مردم قم

بیانات در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین

بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در «کنگره‌ى جهانى‌ جریانهاى افراطى و تکفیرى از دیدگاه علماى اسلام»

بیانات در هشتمین مراسم دانش‌آموختگى‌ دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى ارتش

بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم به‌مناسبت عید غدیر

بیانات هنگام کوه‌پیمایی صبحگاهی در ارتفاعات تهران

مصاحبه هنگام مرخص شدن از بیمارستان‌

مصاحبه قبل از عزیمت به بیمارستان براى انجام عمل جراحى

بیانات در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج‌

بیانات در دیدار با اعضاى مجلس خبرگان رهبرى

بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى

خطبه‌هاى نماز عید سعید فطر

بیانات در دیدار دانشجویان

بیانات در دیدار شاعران

بیانات در دیدار مسئولان نظام

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها

بیانات در محفل انس با قرآن
   
سال1391تولید ملی
   
اخبار شهرستان

RSS
 
93/10/10  --  نشست مشترک معاونت ادارات و کارخانجات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نجف آباد با نمایندگان کارخانجات برگزار شد.
نشست مشترک معاونت ادارات و کارخانجات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نجف آباد با نمایندگان کارخانجات برگزار شد.

93/09/20  --  انتصاب آقای نبی الله صالحی به سمت معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد
انتصاب آقای نبی الله صالحی به سمت معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد

20/09/93  --  انتصاب آقای مهندس احمدرضا جعفرزاده به سمت معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد
انتصاب آقای مهندس احمدرضا جعفرزاده به سمت معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد

 

12/06/93  --  چهارمین نشست مشترک مسئولین فنی دهیاریهای استان اصفهان به میزبانی بخش مرکزی نجف آباد برگزار شد.
چهارمین نشست مشترک مسئولین فنی دهیاریهای استان اصفهان به میزبانی بخش مرکزی نجف آباد برگزار شد.

10/07/93  --  نماینده مردم شریف نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی میهمان روستای فیلور
نماینده مردم شریف نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی میهمان روستای فیلور

05/07/93  --  استاندار اصفهان : كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از الگوهاي خوب و ارزنده مي باشد.
استاندار اصفهان‌ : كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از الگوهاي خوب و ارزنده مي باشد.

دكتر رسول زرگرپور اظهار داشت: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از الگوهاي خوب و ارزنده مي باشد و مديريت استان از اين كانون ها حمايت خواهد كرد.

05/07/93  --  استاندار اصفهان در شهرستان نجف آباد عنوان كرد: توسعه ي علمي كشور از سرچشمه ي آموزش و پرورش نشأت مي گيرد
استاندار اصفهان در شهرستان نجف آباد عنوان كرد: توسعه ي علمي كشور از سرچشمه ي آموزش و پرورش نشأت مي گيرد

دكتر رسول زرگرپور در مراسم آغاز سال تحصیلی در شهرستان نجف آباد اظهار داشت: توسعه ي علمي كشور از سرچشمه ي آموزش و پرورش نشات مي گيرد و براي پيشرفت و تعالي اين مرزو بوم بايد به آموزش و پرورش اهتمام ويژه داشت.

05/07/93  --  استاندار اصفهان از یگانهای مسلح مستقر در نجف آباد سان دیدند
استاندار اصفهان از یگانهای مسلح مستقر در نجف آباد سان دیدند

 

استاندار اصفهان با حضور در پادگان لشگر عملیاتی 8 نجف اشرف شهرستان نجف آباد از یگانهای مسلح مستقر در میدان سان دیدند

 

1
   
  شرح وظايف فرمانداری 

 

فرمانداريها بعنوان مراكز تصميم گيري و برنامه ريزي در شهرستانها وظايف متعددي را عهده دار ميباشند كه از جمله اين وظايف ميتوان تامين امنيت عمومي , برنامه ريزيهاي اقتصادي , سازماندهي امور مربوط به صنايع و گسترش آنها و امور مربوط به اشتغال شهروندان , برگزاري انتخابات , نظارت بر تامين مايحتاج مردم , نظارت بر كار ادارات به منظور حسن انجام امور و اجراي صحيح قوانين و ساري و جاري نمودن منويات دولت , بهداشت عمومي , ارتقاء سطح فرهنگ عمومي و گسترش مراكز آموزش عالي , نظارت بر امور حمل و نقل درون شهري و برون شهري و امور مربوط به اياب و ذهاب عمومي و دهها وظيفه ديگر داراي اهميت ويژه اي هستند و انتظار مسئولين و مردم از اين سازمان انجام وظيفه به نحو احسن و اصلاح همه امور است و مشاهده هرگونه مشكلي در شهرستان با هر ماهيتي اعم از سياسي , اجتماعي , فرهنگي , اقتصادي و امنيتي نگاهها را متوجه فرمانداري مي كند و رفع مشكل را از آن انتظار دارند .

براساس مصوبه شورای عالی اداری در تاریخ 28/7/1377در زمینه وظایف و مسئولیتهای استانداران و فرمانداران، وظایف فرمانداران عبارتند از:

1- فرمانداران در قلمرو ماموریت خویش به عنوان نماینده عالی دولت ، مسئولیت اجرای سیاست های عمومی كشور در ارتباط با وزارتخانه ها و موسسات و شركت های دولتی و سایر دستگاه هائی كه به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند ، نهادهای انقلاب اسلامی ، نیروهای انتظامی ، شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها و موسسات عمومی غیر دولتی را عهده دار خواهند بود . همچنین نیروهای انتظامی در چارچوب وظایفی كه در ارتباط با امنیت منطقه دارند ، تحت نظارت فرماندار عمل خواهند كرد . برابر تبصره 2 ماده 1 مصوبه یاد شده ، استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در برابر رئیس جمهور و هیات وزیران مسئول بوده و به عنوان نماینده وزیر كشور مسئولیت اجرای وظایف و اختیارات آن وزارت را در استان عهده دار خواهد بود و در مقابل وزیر كشور پاسخگوست و به همین ترتیب فرماندار نیز مسئولیتهای مذكور را در مقابل هیئت محترم دولت عهده دار می باشد .

2- فرماندار مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت شهرستان است .

3- هدایت و تشكیل مرتب جلسات شورای تامین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات آن .

4- كلیه ارگان های عضو شورای تامین و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان موظفند مصوبات شورای تامین و دستوات امنیتی فرماندار را اجرا نمایند و رویدادهای امنیتی و سیاسی را به فرماندار گزارش كنند .

5- پیش بینی و پیشگیری معضلات امنیتی شهرستان ، تعیین و تدوین اولویت ها و سیاست های امنیتی و تعیین حدود وظایف و اختیارات امنیتی كلیه دستگاه های اجرایی شهرستان در چهارچوب وظایف قانونی آن ها .

6- فراهم آوردن موجبات اجرای طرح ها و سیاست های عام امنیتی و انتظامی ، مصوبات مراجع قانونی ، دستورالعمل ها و ابلاغیه های امنیتی .

7- پیشنهاد تشكیل موقت یا دائم و یا انحلال رده انتظامی در سطح شهرستان در چهارچوب قوانین و دستورلعمل های مربوطه .

8- نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ، گذرنامه و وظیفه عمومی .

9- جلوگیری از هر گونه تردد و نقل و انتقالات غیر مجاز در چهارچوب سیاست ها و خط مشی های مصوب .

10- برنامه ریزی ، هدایت وایجاد هماهنگی های لازم در خصوص مبارزه با مواد مخدر ، قاچاق سلاح ، مواد منفجره ، كالا و ارز .

11- نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات مربوط به تردد ، اقامت ، تابعیت ، استملاك و سایر امور مربوط به اتباع و نمایندگی های خارجی ، پناهندگان ، معاودین ، مهاجرین و آوارگان .

12- فراهم آوردن موجبات تشكل و تقویت شوراهای اسلامی به منظور جلب مشاركت همه جانبه مردم شهرستان در امور مشاركت پذیر و سازماندهی مطلوب آن و اعمال نظارت بر شوراهای فوق در چهارچوب قوانین ومقررات مربوطه

13- تشكیل و هدایت شوراهایی كه مسئولیت آن ها بر عهده فرماندار می باشد و رعایت تصمیمات متخذه شوراهای مذكور طبق قوانین ومقررات مربوطه .

14- ایجاد زمینه های لازم برای تاسیس و توسعه مجامع و تشكل های گوناگون فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و تخصصی و نظارت بر فعالیت های آن ها به منظور گسترش مشاركت های مردمی در همه زمینه ها و نهادینه شدن آزادی های سیاسی و اجتماعی .

15- اجرا و نظارت بر همه پرسی و كلیه انتخاب هایی كه به موجب قانون برگزار می گردد .

16- انجام مطالعات و ارائه پیشنهادات در خصوص تقسیمات كشوری .

17- نظارت بر حسن اجرای امور مربوط به ثبت احوال .

18- ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و ارتقاء فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی بانوان و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های ذی ربط و نظارت بر فعالیت آن ها .

19- فراهم آوردن زمینه های مناسب برای رشد و پیشرفت و گسترش آموزش و پرورش ، ورزش همگانی ، بهداشت عمومی ، آموزش عالی و تحقیقات .

20- حفظ و حراست از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی .

21- هدایت و هماهنگی اقدامات مربوط به پیشگیری از منكرات و مفاسد اجتماعی .

22- فراهم اوردن زمینه های عدالت اجتماعی و فقر زدایی .

23- اتخاذ تدابیر و اعمال هماهنگی لازم به منظور پیشگیری ، كنترل و مهار بحران های ناشی از حوادث و بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله .

24- نظارت بر امور ایثارگران و خانواده های معظم شهدا ء .

25- هاهنگی و نظارت بر مسائل رفاهی كاركنان دولتی و هماهنگ نمودن امور رفاهی آنان .

26- نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات .

27- نظارت و بازرسی از كلیه ارگان های دولتی اعم از ادارات و موسسات و شركت های دولتی و سایر دستگاه هائی كه به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می كنند و نیز نهادهای انقلاب اسلامی ، نیروی انتظامی ، شوراهای اسلامی شهر و روستا ،‌شهرداری ها و موسسات عمومی غیر دولتی به جز مواردی كه به حكم قانون مستثنی شده باشد و همچنین مراقبت در رفتار و اعمال كلیه كاركنان ارگان های مذكور .

28- ارزشیابی عملكرد مدیران بر اساس مصوبات و دستورالعمل های مراجع ذی صلاح .

29- فراهم آوردن زمینه همكاری و ایجاد هماهنگی بین فعالیت های دستگاه های دولتی ، سازمان های محلی ، نهادهای انقلاب اسلامی ، شوراهای محلی در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه .

30- نظارت و مراقبت در اجرای برنامه های عمرانی (ملی ، استانی ) و در صورت لزوم دادن تذكر به مسئولین اجرایی و یا اعلام مراتب به سازمان و اداره كل مربوطه در جهت رفع نواقص احتمالی .

31- نظارت بر حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست و استفاده بهینه از منابع و امكانات بالقوه و موجود شهرستان .

32- شناسایی استعدادهای منطقه و تعیین نیازمندی های شهرستان و تصمیم گیری ، هماهنگی و هدایت برنامه ریزی و درخواست بودجه برای شهرستان با تاكید بر اولویت های توسعه منطقه در چهارچوب سیاست ها و راهبردهای توسعه ملی .

33- هدایت و هماهنگی فعالیت های بانكی و تعیین اولویت ها در اعطای تسهیلات تكلیفی بانكی در چهارچوب سیاست ها و برنامه های توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی كشور و تشویق سرمایه گذاران از طریق تشكیل موسسات اعتباری غیر دولتی و جذب سرمایه های محل و سوق دادن آن ها به سمت فعالیت های تولیدی و عمرانی .

34- اجرای سایر وظایفی كه در شهرستان از طریق مراجع ذی صلاح بر عهده فرماندار محول می گردد مانند طرح ملی آمارگیری ، سرشماری و آمارگیری كارگاهی ، ریشه كنی فلج اطفال و ...

35- نصب مدیران شهرستان و مسئولین نهادهای انقلاب اسلامی ، فرمانده انتظامی و نماینده صدا و سیما توسط مدیران كل با هماهنگی فرماندار صورت می گیرد .

36- چنانچه بین فرماندار و مدیر كل یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی استان در خصوص نصب روسا و مسئولین ادارات شهرستان اختلاف نظر وجود داشته باشد به منظور حل اختلاف ، هیاتی مركب از استاندار به عنوان نماینده رئیس جمهور ، مدیر كل و یا رئیس سازمان ذی ربط و فرماندار شهرستان مربوطه تشكیل و اتخاذ تصمیم خواهند نمود

37- عزل و تغییر روسا و مسئولین ادارت و شهرستان توسط مقام های مجاز دستگاه های ذی ربط با اطلاع فرماندار صورت می گیرد .

38- كلیه روسای ادارات و یا بالاترین مقام اجرایی در شهرستان و فرمانده منطقه انتظامی موظفند عدم حضور خود را در محل خدمت به اطلاع فرماندار برسانند و جانشین موقت خود را به وی معرفی نمایند .

39- در مواردی كه فرماندار حضور رئیس اداره ای را در شهرستان در زمان معین ضروری بداند ، مدیر یا رئیس اداره موظف است از مرخصی یا ماموریت در ان زمان صرف نظر نموده و درمحل خدمت حضور یابد.

40- فرماندار می تواند در اجرای وظایف واحدهای اجرایی در شهرستان كه به نحوی با برنامه های توسعه و سیاست های عمومی و مسائل امنیتی و آرامش عمومی مرتبط است و همچنین ایجاد هماهنگی بین واحدهای مذكور و استفاده بهینه از امكانات آن ها با رعایت قوانین و مقررات مبادرت به تهیه و ابلاغ دستور العمل های اجرایی نماید .

41- كلیه واحدهای قضایی در شهرستان موظفند در خصوص مسائلی كه به نحوی با آرامش و امنیت عمومی شهرستان مرتبط می باشد ، هماهنگی های لازم را با فرماندار معمول دارند.

42- كلیه دستگاه های اجرایی موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند كه فرماندار از ماموریت های سازمانی و اقدامات به عمل آمده و آخرین دستورالعمل ها و ضوابط و بخش نامه های صادره آگاهی داشته باشد .

43- كلیه شوراها ، ستادها و مجامعی كه برای هماهنگی انجام وظایف دستگاه ها اجرایی در شهرستان طبق قوانین و مقررات تشكیل می گردد زیر نظر فرماندار فعالیت خواهند نمود .

44- واحدهای اجرایی شهرستان موظف به ارائه گزارش عملكرد دوره ای خویش به فرماندار می باشند . فرماندار می تواند در صورت لزوم حسب مورد خارج از دوره مزبور نیز از واحدهای شهرستانی گزارش امورمربوطه را دریافت نماید .

45- به منظور فراهم ساختن زمینه مناسب جهت هماهنگی بین فعالیت های مختلف و افزایش قابلیت ها ، كارایی دستگاه های اجرایی و تحقق سیاست های عمومی و برنامه های توسعه در شهرستان شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار تشكیل می گردد .

46- انجام مراسم تشریفات (استقبال ، پذیرایی ، مشایعت ) از مقامات عالی رتبه داخلی و خارجی كه رسما به شهرستان سفر می نمایند به عهده فرماندار می باشد.

بديهي است دستگاهي با اين همه وظايف گوناگون و پيچيده بايد امكانات وسيعي براي توفيق در انجام وظيفه و جلب رضايت شهروندان در اختيار داشته باشد كه امكانات مادي از قبيل لوازم اداري و وسايل پيشرفته ارتباطي از آن جمله است , ليكن ضروري ترين نياز اينگونه دستگاهها برخورداري از منابع انساني كارآمد و با تجربه و آموزش ديده و با انگيزه ميباشد .

 


Module Border Module Border
   
  پیوندهای مفید 

Module Border Module Border
صفحه را به زبان کشور خود ترجمه کنید
   
  شرح خبر 

Module Border Module Border
Copyright (c) 1393/11/07 فرمانداري نجف آباد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا